Çanakkale Şehitliği Gezisi

Domaniç MYO Öğrencileri Çanakkale Şehitliğinde Duygu Dolu Anlar Yaşandı

                Kütahya  Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, Çanakkale'de Çanakkale'yi geçilmez yapan Çanakkale Savaşlarının gerçekleştiği tarihi yerleri ve şehitlikleri gezdiler, şehitlerimize dualar okudular ve duygu dolu anlar yaşadılar.

                Öğrencilere Tarih Şuuru, Vatan, Bayrak Sevgisi

                Domaniç Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Grv. Bülent Gül, öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda 120 öğrencinin katılımıyla Çanakkale'ye gezi programı düzenlediklerini , öğrencilerin tarihi  yerlerde duygu dolu anlar yaşadıklarını belirterek şu bilgileri verdi: "Çanakkale bizim tarihimizde ayrı bir yeri vardır. 250 bin şehidimiz, Çanakkale'yi kanlarıyla geçilmez yapmış, düşmanı bozguna uğratmış, güçlü donanmalarını denize gömmüştür. Çanakkale, vatan şuurudur. Bayrak şuurudur. İnançtır, imandır. 

              Öğr.Grv.Bülent Gül,  geziye katkılarından dolayı Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne, Kayı Boyu Yörükleri  Derneği Başkanı Yüksel Yeşilyaprak'a, Domaniç Ak Parti İlçe Teşkilatına, Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy ve İşletme Müdür Yardımcısı Ali Arslan'a teşekkür etti. 

Öğrenciler Şehitlere Dua Ettiler

                Geziye ilk defa katılan bazı öğrenciler,  tarih kitaplarında okuduğumuz, Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri şiirinden öğrendiğimiz Çanakkale Savaşlarının olduğu yerleri gezmek, şehitlik ziyareti bizleri çok duygulandırdı, farklı duygular yaşattı, şehitlerimize dualar ettik, bu vatanın değerini bir kere daha anladık, bu vatan binlerce şehit kanıyla vatan toprağı olmuş şeklinde düşüncelerini dile getirerek, geziyi gerçekleştiren Domaniç MYO Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

                Geziye, Domaniç Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Grv. Bülent Gül ile birlikte Müdür Yardımcıları Öğr. Grv. İlker Vural ile Öğr.Grv. Okan Mete de katıldı. 

 

Son Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, Cuma