Yeni Öğrencilere Kütahya Ve Değerleri Tanıtıldı.

YENİ ÖĞRENCİLERE KÜTAHYA VE DEĞERLERİ TANITILDI

            Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (KDPÜ) Domaniç  Hayme Ana MYO öğrencilerine Kütahya tanıtıldı. Tavşanlı Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Domaniç Hayme Ana MYO seminer salonunda düzenlenen programda AEP Eğiticisi - Sosyolog Seçil Sargın Yaman, Kütahya'nın tarihi, kültürel, sanatsal,yöresel değerleri  konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

            Seçil Sargın Yaman, Domaniç'in Osmanlı'nın temelinin atıldığı topraklar olduğunu, çam ormanlarıyla çevrili Domaniç'in havası ve doğal güzellikleri bakımından çok güzel bir yer olduğunu belirterek, Domaniç ve Kütahya çevresinde gezilip görülecek yerler konusunda öğrencilere bilgiler verdi.

            Kütahya'ya yeni gelen öğrencilerin Kütahya ve çevresindeki tarihi ve kültürel değerleri, termal kaplıcaları  gezebileceğini ifade eden Seçil Sargın Yaman, Kütahya'nın çeşitli tarihi, kültürel ve termal güzelliklerinin bulunduğu yerleri fotoğraflarla tanıttı.

            Seminerde, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından hazırlanan Kütahya ve Üniversitenin 25. tanıtım yılı filmi izlettirildi.

            Öğrencileri programı ilgiyle izlediler.

 

Son Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, Pazar