Yönetim ve Organizasyon Bölümü

BANKACILIK VE SİGORTACILIK (NÖ-İÖ)

Bankacılık ve Sigortacılık Programı’nın amacı; akademik disiplinlerin uygulama boyutlarına öncelik veren eğitim programı ve sektör işbirliğiyle gerçekleştirilen stajlar ile öğrencilere, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde istihdam edilme yeterliliği kazandırmaktır.

İki yıllık programı başarıyla bitiren mezunlar, ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı olmaları halinde aşağıdaki alanlarda dört yıllık lisans programlarından birine dikey geçiş yapabilirler.

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (NÖ-İÖ)

İnsan Kaynakları Yönetimi ülkemizde yeni gelişen mesleklerden biridir. Eğitimin temel amacı insanları, dünyayı daha iyi anlayabilecekleri, anlatabilecekleri, dünyaya yararlı olabilecekleri ve yönlendirebilecekleri  bilgilerle donatmaktır. Bu nedenle elde edilen bilgiler sadece günümüz dünyasının sorunlarına değil, geleceğin iş ve sosyal yaşamının sorunlarında çözüm olabilmelidir.

Eskiden personel olarak da anılan İnsan Kaynakları Programı’nın görevi organizasyonların etkinliğini artırmak için tasarlanan programları (işe yerleştirme yöntemleri, maaşlar, ek kazançlar, insan kaynakları politikaları vb.) geliştirmek ve yönetmektir.

İnsan Kaynakları etiketi artık işyerlerinde bir norm haline gelmekte; organizasyonlarda, insanların yalnızca işe alma ile özdeşleştirdikleri "personel"den daha geniş bir kapsam ifade etmekte ve stratejik rol üstlenmektedir.

LOJİSTİK (NÖ-İÖ)

Lojistik Programı, öğrencilerini, alanında gerekli teknik bilgiye sahip, analitik ve hızlı düşünebilen, bilgi birikimini hızla harekete dönüştürebilecek pratiklik ve esneklikte olmanın öneminin bilincinde, iş kültürüne sahip, ülkemizi ve dünyamızı sadece ekonomik anlamda değil sosyal ve kültürel olarak da takip eden, iletişim becerileri yüksek, üretim ve hizmet sektörlerindeki yerel ve uluslararası tüm şirketlerin lojistik süreçlerinde talep edilen birer uzman olarak yetiştirmeyi hedeflemiştir.

 

Bölümlere göre 2017 yılında ÖSYM tarafından yayınlanan Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Geçiş Yapılabilecek Lisans Programlarına ulaşabilmek için aşağıdaki linke tıklayınız...

dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/DGS/tablo-2_24052017.pdf

Son Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, Çarşamba